Bolia vás kolená? Skúste kyselinu hyalurónovú!

Analýza radu výskumov preukázala, že perorálne podávaná kyselina hyalurónová má pozitívne účinky u pacientov s osteoartrózou kolenných kĺbov. Štúdie boli zamerané na pôsobenie kyseliny hyalurónovej v tabletkách na bolesť kĺbov. Záver znie jednoznačne: kyselina hyalurónová, podávaná vo forme doplnkov stravy (tablety, tobolky), zmierňuje bolesť kĺbov, nemá žiadne vedľajšie účinky, má dlhodobejší efekt než injekcie a je finančne výhodnejšia.

AKO JE TO MOŽNÉ?  

Vedci poskytujú nasledujúce vysvetlenie: kyselina hyalurónová sa nachádza v synoviálnej tekutine kĺbov. Funguje ako lubrikant a chráni chrupavku a kosti pri nárazoch. S vekom produkcia kyseliny hyalurónovej v tele klesá,  následkom je zníženie jej koncentrácie v kĺboch ​​vrátane kolenného. Pri perorálnom podaní kyseliny hyalurónovej vo forme tabliet alebo toboliek po dobu minimálne dvoch mesiacov, sa postupne a kontinuálne zvyšuje jej hladina v synoviálnej tekutine. Priamym výsledkom je tlmenie nárazov kostí na seba a zníženie bolestivých pocitov.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie