Čo je resveratrol?

Resveratrol je látka, ktorá sa nachádza v šupkách a jadierkach modrej viniča, v čučoriedkach, v červenom ríbezlí, v moruše (odrody s tmavšími plodmi) a v červenom víne.

Resveratol patrí medzi silné antioxidanty a ako antioxidant vykazuje široké protektívne pôsobenie na bunky, tkanivá, orgány a celý organizmus. V literatúre sa tiež uvádza jeho schopnosť brániť starnutia organizmu alebo spomaľovať proces degenerácie mozgových buniek pri niektorých neurologických ochoreniach (Alzheimerova choroba).

Resveratrol má antioxidačné, protizápalové, antiinfekčné, protirakovinové a kardioprotektívne vlastnosti. Kardioprotektívne a antirakovinné vlastnosti zaradili resveratrol medzi látky, ktoré skúmajú biochemici a dietológovia. Štúdie poukazujú na jeho jedinečnú schopnosť bojovať proti rakovine počas všetkých jej štádií. Zistilo sa, že resveratrol potláča cyklooxygenázu, látku ktorá zvyšuje produkciu prostaglandínov podporujúcich rast nádorov. Doterajšie výskumy tiež preukázali, že resveratrol účinne a všestranne chráni cievny systém srdca tým, že znižuje napätie ciev, bráni oxidácii "zlého" cholesterolu a významne posilňuje antioxidačný systém. Resveratrol ovplyvňuje metabolizmus lipidov a inhibuje zrážanie krvných doštičiek. Predpokladá sa, že vďaka svojej schopnosti inhibovať androgénne receptory, má pozitívny vplyv na prevenciu rakoviny prostaty.

Bolo preukázané, že resveratrol chráni kožu pred poškodením spôsobeným UV žiarením, voľnými radikálmi a stresom, zlepšuje funkcie fibroblastov a podporuje tvorbu kolagénu.

Resveratrol má silný anti-aging efekt: pôsobí preventívne proti starnutiu pleťou, vyvolané voľnými radikálmi, "opravuje" už poškodenú pokožku vďaka aktivácii fibroblastov, má protizápalový účinok.

Vedci sa domnievajú, že resveratrol ovplyvňuje činnosť génov produkujúcich Sirtuin (skupina siedmich génov, spojených s procesom starnutia, prezývané "gény dlhovekosti".) Kľúčom pre predĺženie života je zvýšenie aktivity týchto génov, ktoré majú za úlohu regulovať početné biologické procesy a opravovať poškodenú DNA . Sirtuiny sú považované za molekuly s blahodárnym účinkom na zdravie a so zázračným efektom na predĺženie života. Zdá sa, že robí dedičnú informáciu odolnejšie k poškodeniu a chráni bunky proti negatívnym vplyvom voľných radikálov.

Bolo preukázané, že resveratrol priaznivo ovplyvňuje proces chudnutia tým - zrýchľuje metabolizmus a pomáha efektívne využitý energiu z jedla, čo má za následok zníženie rizika ukladania prebytočných kalórií vo forme tuku.

Vyskúšajte náš produkt Resveratrol s najväčším obsahom účinnej látky na trhu a presvedčte sa sami o výnimočných vlastnostiach resveratrolu.
https://www.vitage.sk/resveratrol/

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie