Kyselina hyalurónová a hojenie jaziev

Kyselina hyaluronová je látka, ktorú si naše telo vie vyrábať samo, avšak s pribúdajúcim vekom jej produkcia klesá. Až 70% kyseliny hyalurónovej sa nachádza v koži a znížením jej množstva v organizme (väčšinou je tento úbytok spojený s vekom a hormonálnymi výkyvmi) prirodzene vedie k zvädnutosť a suchosti práve pokožky.

Táto kyselina má na starosti vodnú rovnováhu v pokožke vďaka jej schopnosti viazať na seba molekuly vody, pomocou čoho hydratuje kožu. Okrem hydratácie zlepšuje tiež pružnosť a pevnosť pleti.

Pri porušení kože v dôsledku zápalu (akné) alebo poranenia dochádza k zvýšenej tvorbe kolagénu, ktorý sa nestíha rozkladať, a to vedie k jeho hromadeniu na povrchu - tak vznikajú jazvy na pleti.

Kyselina hyalurónová sa nachádza v priestore medzi kolagénnymi vláknami, bráni nekontrolovateľnému ukladanie kolagénu a reguluje jeho tvorbu. A práve jej schopnosť viazať na seba nielen vodu ale aj rastové faktory pozitívne ovplyvňuje proces hojenia jazvičiek. Má schopnosť brániť ukladaniu nadbytočného kolagénu a pomáha jeho rýchlejšiemu odbúravaniu. Vďaka týmto vlastnostiam vzniká hladká a pružná pokožka.

Kyselina hyalurónová zabraňuje vstupu vírusom a baktériám do bunky a tiež pomáha tlmiť zápal v pokožke, a to vďaka tomu, že spôsobuje uvoľňovanie cytokínov a chemokiny, čím prispieva k rýchlemu vyliečeniu zápalov a nezanechání jaziev.

Zvýšiť množstvo kyseliny hyalurónovej v tele možno použitím doplnkov stravy Kyselina hyalurónová Vitage (čistá kyselina hyalurónová v dávke 40 mg), ktorý odporúčame pre mladšie osoby. Pre zákazníkov vo veku 35+ máme Hyalive (40 mg kyseliny hyalurónovej + 10 mg koenzýmu Q10 + 30 mg vitamínu C), ktorý napomáha k zlepšeniu hydratácie pokožky a jej regeneráciu.

Vnútorné užívanie kyseliny hyalurónovej doplní jej množstvo v tele na dlhšiu dobu než jej lokálne použitie a tým zaistí väčší efekt pri hojení jaziev a tlmenie zápalu v pokožke.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie