MÁME DÔKAZ: kyselina hyalurónová podávaná perorálne redukuje vrásky!

Japonskí vedci v tzv. dvojito zaslepenej, placebom kontrolovanej štúdii na 50 pacientoch ukázali, že kyselina hyalurónová (hyaluronát), podávaná vo forme tabliet počas 12 týždňov znižuje hĺbku vrások.

Je to prevratný objav, ktorý dokazuje, že kyselina hyalurónová, používaná perorálne sa vstrebáva z tráviaceho traktu do pokožky a redukuje vrásky.

Autor Mariko Oe uvádza, že zníženie množstva kyseliny hyalurónovej v pleti je spojené s pôsobením UV žiarenia a je ovplyvnené vekom. Napríklad 75 ročná osoba má iba jednu štvrtinu množstva kyseliny hyalurónovej vo svojej koži v porovnaní s 19 ročnou.

Štúdia zdôrazňuje, že je možné aplikovať kyselinu hyalurónovú lokálne vo forme injekcií, ale nesie to radov rizík: bolestivosť zákroku, možný výskyt opuchov, postupné znižovanie účinkov, vysoká cena. Užívanie kyseliny hyalurónovej vo forme potravinových doplnkov je bezpečné, efektívne, cenovo výhodné riešenie, ktoré prináša dlhodobé výsledky.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie